Hizmetlerimiz

Servisler
Hizmetlerimiz

Televizyon, ilk üretiminden bu yana pek çok değişim yaşadı. Öncelikle siyah-beyaz ekranlar ile hayatımıza giren televizyonlar, sonrasında renkli ekran olarak üretilmeye başlandı. Bununla da kalınmayarak teknolojinin de gelişmesi ile beraber büyük ekranlı televizyonlar üretildi ve son olarak da tüplü televizyonlardan LCD ve LED TV’lere geçiş yaşandı. LED TV’ler, görüntü kalitesi ve kontrastı yüksek televizyonlardır. Bunun yanında mükemmel bir enerji tasarrufu sunarlar. Ancak zaman zaman bu televizyonlarda da arızalar yaşanabilir. LCD ve LED televizyon tamiri ve LCD, LED televizyon montajı gibi hizmetler için firmamız ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

MONTAJ SERVİSİ


LED televizyon montajı, deneyimli ekimiz tarafından gerçekleştirilen profesyonel bir hizmetimizdir. LED TV’nizi satın almanız ardından kurulumunu ve montajını kendiniz yapmaya çalışmanız halinde kazalara, ekonomik kayıplara ve geri dönüşü olmayan arızalara neden olabilirsiniz. Bunun için uzman ekibimizden yardım almanız sizin yararınıza olacaktır. LED televizyonlar ile ilgili verdiğimiz hizmetler arasında kanal kurulum hizmeti de bulunmaktadır.

ONARIM HİZMETİ


Televizyon panel arızaları genellikle sıvı teması nedeniyle oluşmaktadır. Televizyonları silmek için kullandığınız solüsyonu direkt  televizyonun ekranına sıkmanızdan kaynaklanmaktadır. Bu durum sonucunda da bazen oksitlenme oluşabilir. Sıvı teması sonucunda oluşan oksitlenme, ekrana renk verisini taşıyan kartlara zarar verir ve bu kartların çalışamaz duruma gelmesine neden olabilir. Sıvı teması nedeniyle oluşan panel arızaları ve diğer tüm arızaların kesin çözümü için servis hizmeti vermekteyiz.

PANEL DEĞİŞİMİ


Televizyon panel arızalarından birisi de çizgili ekran sorunudur. Bu sorun Plazma TV’lerde bufer katından, LCD ya da LED TV’lerde ise CTR katından kaynaklanıyor olabilir. Çizgili ekran probleminin neden kaynaklandığını öğrenmek ve en uygun çözümü bulmak için bizimle iletişime geçebilir, servis hizmeti alabilirsiniz. Televizyon panel arızalarından birisi de kırık ekran sorunudur. Darbe ya da düşme sonrasında kırılan televizyon paneli için tek seçenek, panelin değişimidir.

LED TV, LCD TV, QLED TV, OLED TV, PLAZMA VE CURVED TV

YETKİLİ SERVİSİ

Arıza Tespiti

_

TV’lerde en sık yaşanan arızalardan biri ekrana görüntü gelmeme sorunudur. Bütün elektrik bağlantılarının açık olmasına rağmen, görüntü gelmiyorsa teknik servis hizmetimizden yararlanarak sorunu çözebilirsiniz. Bazı durumlarda TV çalışmasına rağmen sinyal yok uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Öncelikle uydunuzun açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Uydudan kanal taraması yaptığınızda sorun çözülebilmektedir. Eğer karasal yayın kullanıyorsanız anten kablolarınızı kontrol etmelisiniz. Hiçbir çözüm bulamazsanız teknik servis hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sinyal Kaynağı

_

Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Bazı kanal yayınlarında kanallardan kaynaklanan sebeplerle kesinti yaşanmaktadır. Bu bazen yayının tamamen giderek sinyal yok uyarısı gelmesi bazen de yayında seste cızırtı, görüntüde kesiklikler olması şeklinde yaşanabilir. Bu durum kanalların yayın probleminden kaynaklanabilir. Ayrıca fırtınalı ve yağmurlu havalarda bu problemler yaşanabilir. Fırtına ve yoğun kar yağışı durumlarında TV sistemlerinizde kalıcı hasar olması durumunda hizmet vermekteyiz.

Çizgi Sorunu

_

Ekranda çizgi oluşma sorununda, problemin ekrandan mı yoksa TV içerisinde yer alan bir arızadan mı kaynaklandığının tespit edilmesi gerekir. Bu nedenle doğru tespit için teknik servis desteği alabilirsiniz. Bunların dışında cihazlarınızda meydana gelecek her türlü arıza konusunda gereken desteği sağlamaktayız.

Kapanma Sorunu

_

Bazı televizyonlar bir süre çalıştıktan sonra kendi kendine kapanabilmektedir. Bu noktada TV’lerde bulunan kapanma saati özelliği devreye giriyor olabilir. Belli bir saatte kapanmaya programlanan TV, o saat gelince kendini kapatır. Eğer bu durum yoksa TV’de aşırı ısınma meydana gelmiş olabilir. Aşırı ısınmaya bağlı otomatik kapanma yaşanması halinde, TV’de yer alan devrelerin servisimiz tarafından kontrol edilerek ihtiyaç halinde değişimi gerekebilir.